Kulvar Haber

Sivilce Lekelerine Etkili Maske

Sivilce Lekelerine Etkili Maske
31 views
14 Mayıs 2019 - 15:23

Pürüzsüz bir cilt için sivilce lekelerine etkili maske… Ciltte meydana gelen ton farklılıkları oldukça kötü bir görünüm oluşturmaktadır. Bu tarz renk farklılıklarından ve ciltte meydana gelen sivilce lekelerinden kurtulmak için etkili maske yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Bu tarz maskeleri rahatlıkla evde kendiniz doğal malzemeler kullanarak rahatlıkla yapabilirsiniz. Maske kullanımı için sadece cildinizin kurumu yoksa yağlı bir cilt mi olduğuna dikkat etmeli ve malzeme seçimlerinizi buna göre yapmalısınız. Sivilce lekelerine etkili maske yöntemlerinden ilk olarak yağlı ciltler için aspirin ve bal kürünü deneyebilirsiniz.

Sivilce Lekelerine Etkili Maske

Aspirin ve Bal Maskesi

Bu kürü kuru ciltler kesinlikle kullanmamalıdır. Bal vücutta bulunan yağ oranını azalttığı için kuru ciltler bu maskeyi uyguladıklarında ciltleri çok daha kuru bir hal alacaktır. Yağlı ciltlerin kolaylıkla kullanabileceği bu kür için gerekli olan malzemeler,

  • 1 çay kaşığı bal
  • 1 aspirin

Kürün malzemeleri oldukça basittir. Bir çay tabağı içerisine aspirini alarak üzerine birkaç damla su dökün. Daha sonra aspirini macun haline gelene kadar ezmeye başlayın. Macun halini alan aspirin üzerine balı da ekleyerek güzelce karıştırmaya başlayın.

Kürünüz hazır, şimdi yuvarlak dokunuşlar ile bu kürü yüzünüze sürebilirsiniz. Kür sadece 15 dakika boyunca yüzünüzde durmalıdır. Daha sonra kürü çıkartmak için peeling şeklinde uygulama yapın. Yüzünüzü mutlaka ılık su ile yıkayın ki kızarıklıklar oluşmasın. Sivilce lekelerine etkili maske sadece bu lekeleri gidermekle kalmayacak aynı zamanda cilt tonunuzun da eşit olmasını sağlayacaktır. Düzenli kullanımlar ile maskenin sonuçlarını kısa sürede alabilirsiniz.

Sivilce Lekelerine Etkili Yoğurt ve Limon Maskesi

Sivilce Lekelerine Etkili Yoğurt ve Limon Maskesi
Sivilce Lekelerine Etkili Yoğurt ve Limon Maskesi

Doğal maskelerin yapımında genelde bazik ve asidik içerikli malzemeler tercih edilir. Bu şekilde derinin ph oranı sağlanırken, aynı zamanda lekelerinde tamamen ortadan kaybolması sağlanır. Sivilce lekelerine etkili maske yapımı için bu kez malzemelerimiz,

  • 2 kaşık süzme yoğurt
  • Yarım limon

Bu kür içerisinde limon olduğu için asit oranı fazladır. Bu yüzden ciltteki sivilcelerin kuruması ve lekelerin giderilmesi sağlanır. Kürün hazırlanışı da malzemeler kadar kolaydır. Bir kap içerisine süzme yoğurdu ve limonu koyarak kıvam alana dek karıştırın. Duş öncesinde yüzünüze bu karışımı sürerek yanma hissi ortaya çıkana kadar bekletin. Yaklaşık olarak 7-8 dakika sonra yüzünden maskeyi ılık su ile çıkarabilirsiniz. Bu kürü haftada iki kez uyguladığınızda çok daha hızlı bir şekilde sonuç alacaksınızdır.

Sivilce Lekelerine Etkili Yumurta Akı Maskesi

Ciltteki lekeler ve siyah noktalar için kesin çözüm olan yumurta akı maskesini mutlaka denemelisiniz. Evinizde bulunan malzemeler ile kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bu maskeyi düzenli olarak kullandığınız da bir ay içerisinde lekelerinizin geçtiğini göreceksiniz. Sivilce lekelerine etkili maske için yumurta akı kürünün malzemeleri,

  • 1 adet yumurtanın beyazı
  • 1 çorba kaşığı zeytin yağı
  • 1 çay kaşığı bal

Yumurta akı kürünü hazırlamak için tüm malzemeleri bir kap içerisine alarak karıştırmaya başlayın. Daha sonra yüzünüzü temizleyerek bu kürü yüzünüze sürün. Kürün üzerini bir peçete yardımı ile kapatın. Yarım saat boyunca kür yüzünüzde durduktan sonra peçeteyi hafifçe, yüzünüze zarar vermeden kaldırın. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın. 

Bu maske yüzünüzdeki tüm yağ ve siyah noktaları önlerken aynı zamanda cilt tonunuzun da eşit bir şekilde kalmasını sağlar. Ayrıca sivilcelerden dolayı oluşan lekelerin de kısa sürede geçmesini sağlar. Bu şekilde doğal kürleri düzenli olarak hafta da bir ya da iki kez uyguladığınızda cildinizin çok daha parlak ve canlı göründüğünü göreceksiniz. Ayrıca doğal malzemeler kullandığınız için vücut ihtiyacı olan vitamini de bu malzemelerden alacaktır ve yumuşacık olacaktır.