Kulvar Haber

Soylu:Cudi, Gabar, Kato’da ya olacağız ya öleceğiz

Soylu:Cudi, Gabar, Kato’da ya olacağız ya öleceğiz
5 views
16 Mayıs 2020 - 18:14

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Cudi, Gabar, Besta, Kel Mehmet’te 134 terörist var. Bu yıl bu bölgelerde ve Kato’da ya olacağız ya öleceğiz. 2020 yılının ötesine bu alanı bırakmayacağız” dedi.

Bakan Soylu, Şırnak’ın Cizre ilçesinde Cizre Jandarma Taktik İHA Birlik Komutanlığı’nın açılışı amacıyla düzenlenen törene katıldı. Son 3-4 gündür Bestler Dereler’de hem teröristlere hem de mühimmat deposuna darbe indirildiğini belirtti.

Sınırlarımız içinde ve dışında yürütülen operasyonlara vurgu yapan Soylu, dünyada teröre böyle dersini veren başka bir ülke bulunmadığını söyledi.  Bu mücadelede teknolojinin önemli olduğunu belirten Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu ülkenin evlatları mahirdir”

“Fakat bizim onur duyduğumuz mesele bu teknolojiyi kullanabilme yeteneğini sergileyen sizlersiniz. Bu ülkenin evlatlarının bu konularda ne kadar mahir, başarılı ve azimli olduğunun en önemli göstergesidir. Bu vesileyle her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Burada attığınız her adım ülkemizin huzuru, güveni, sükunu ve beraberliği içindir.”

“2020 yılının ötesine bu alanı bırakmayacağız”

Soylu, Cudi, Gabar, Besta, Kel Mehmet bölgelerinde 134 terörist bulunduğuna dikkat çekerek şu mesajları verdi:

“Bu yıl bizim için başka bir yıl. Bu yıl Gabar’da, Cudi’de, Besta’da, Kel Mehmet’te, aynı zamanda Kato bölgesinde ya olacağız ya öleceğiz. Kararımız bu, 2020 yılının ötesine bu alanı bırakmayacağız. Bizim burada, Türk Silahlı Kuvvetlerimizle sınırın hemen ötesinde ortaya koyacağımız bu cesaretli ama stratejik, aynı zamanda akıllı ve milletimize yaraşır hal, terör vesayetini bu coğrafyadan söküp atacak. Buna olan inancımız tamdır. Onun için Cizre’de bu taktik İHA merkezi teröre karşı bir mücadele merkezi değildir, aynı zamanda burada çocuklarımız, gençlerimiz, evlatlarımız var. Yarına umutla aklını, zihnini ve ellerini kucaklaştırmak isteyen aileler var.”

Yöre ekonomisi kazanacak

Soylu yörenin büyük bir üretim, tarım ve hayvancılık merkezi olmasını sağlayacaklarını dile getirdi.

Daha sonra Bakan Soylu, İHA ve SİHA’ları inceledi, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Törene, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Vali Ali Hamza Pehlivan da katıldı.