Kulvar Haber

Suikastçı konusu, vizyon tarihi ve Orjinal fragmanı

Suikastçı konusu, vizyon tarihi ve Orjinal fragmanı
33 views
01 Mayıs 2019 - 0:22

Suikastçı filmi konusu ve vizyon tarihi. Suikastçı filminin Türkiye için gösterim tarihinin 3 Mayıs 2019 olduğu duyuruldu. Filmin aslında Amerika yapımı olduğunu ve orijinal isminin de The Assassin’s Code olarak bilindiğini vurgulayalım. Özellikle aksiyon ve macera severlerin oldukça hoşuna gidecek olan bir yapım olduğunu söylemeye gerek yok. Ancak filmin hitap ettiği tür açısından gerilim dolu bir senaryoya sahip olduğunu da es geçemeyiz. Yurtdışında Legacy olarak sinemalarda gösterime girdiği bilgisiyle birlikte vizyon için geri sayımın başladığını hatırlatalım.

Suikastçı filminin konusu

Temel anlamda Suikastçı türündeki filmlerin birbirleriyle ilişkili senaryoları olduğu düşüncesinin hakim olduğu aşikâr. Fakat burada ilginizi çekebilecek bir olay örgüsü var. Çünkü bu kez Suikastçı filminde bir suikastçı tarafından değil diğer taraftan olaylara bakma şansımız olacak. Filmin kahramanı olan Michael’in bir dedektif olduğunu ve babasının da mesleğinin dedektiflik olduğunu söyleyerek başlayalım. Fakat çok başarılı bir dedektif olmasına rağmen uyuşturucu skandalıyla birlikte meslekten ihraç edilen babanın hayatı oldukça monotonlaşmıştır.

En azından acemi bir dedektif olan Michael için her zaman bir üst segment olarak varlığını sürdürmüştür. Bu durumu bir türlü aşamayan ve babasının bir adım arkasında kalmaktan kurtulamayan Michael ise bunun çözümünü aramaktan asla vazgeçmez. Polis tarafından el konulan milyonluk bir uyuşturucunun çalınması ise adeta bir fırsata dönüşür. Çünkü davaya bakan dedektif hayatını kaybeder ve dava boşa düşer. Yani milyonluk değeri olan uyuşturucuyu çalanların peşine düşecek bir dedektife ihtiyaç duyulur.

Bunu hem babasının gölgesinden kurtulmak hem de kendini kanıtlamak için bir koz olarak gören Michael harekete geçer. Davayı alır ve tüm delilleri toplayarak sonuca gitmeye odaklanır. Ancak vardığı noktada işler hiç beklemediği yerlere gider. Artık Suikastçı ile resmen pazarlık eder hale gelen bir Michael ile karşılaşmamız an meselesidir. Çünkü işin ucunda onun bile düşünmediği farklı değişkenler söz konusu olacaktır.

Suikastçı filminin oyuncuları

Suikastçı filminin The Assassin’s Code olarak büyük bir yankı uyandıracağı kesin. Özellikle senaryosundaki renkli hikâye bunu öngörmemizi mümkün hale getiriyor. Senaryo için Edward Lee Cornett ile Valerie Grant ikilisi kalemlerini konuşturmuş. Başrol oyuncuları arasında Peter Stormare, Mark Thompson, Robin Thomas, Justin Chatwin, Yancy Butler, Elizabeth Anweis gibi yıldızlar var. Yönetmenlik ise David A. Armstrong ismine emanet edilmiş.

Orjinal fragman