Kulvar Haber

Sultanbeyli’de açık hava sinemasına 700 araç geldi

Sultanbeyli’de açık hava sinemasına 700 araç geldi
13 views
07 Haziran 2020 - 16:07

Korona virüs tedbirleri kapsamında sinemaların kapalı olduğu dönemde, vatandaşlar arabalı sinema etkinliklerine ilgi göstermeye başladı. Sultanbeyli’de belediye tarafından yapılan film etkinliğine 700 araç katıldı.

Salgın süreciyle mücadeleye devam eden Sultanbeyli Belediyesi sosyal etkinlik kapsamında 7. Koğuştaki Mucize Filmi ile arabalı sinema gecesi düzenledi.

Fotoğraf: DHA

Mimar Sinan Mahallesi, Hikmetyar Caddesi üzerinde gerçekleşen sinema gecesine ilgi oldukça yoğundu. Sinema öncesi filme gelen vatandaşlara mısır ve gazoz ikram edildi. 

Fotoğraf: AA

700’e yakın araçla filmi izlemeye gelen vatandaşlar içinde klasik araçlarıyla etkinliğe katılanlar nostaljik bir hava oluşturdu. Vatandaşlar sosyal mesafe kurallarına uyarak araçlarının içinde filmi izledi. 

Fotoğraf: AA

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de etkinliğe katılarak filmi ailesi ile birlikte klasik vosvos içinde seyretti.

Arabalı sinema gecesi ile ilgili açıklama yapan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Sultanbeylili olarak bu koronalı günlerde hemşehrilerimizle beraber kurallara uygun olarak bu süreci yönetmeye çalıştık. Bu vesileyle Sultanbeyli halkına çok teşekkür ediyorum. Bakanlığımızın uyarısı gereği bundan sonrası için de aynı hassasiyetle yaşamımıza devam etmemiz gerekiyor. Her şey bitmiş değil bu anlamda kıymetli hemşehrilerimize birkaç çağrıda bulunmak istiyorum. Lütfen bakanlığımızın uyarılarını dikkate almaya devam edin. Bu akşam kıymetli hemşehrimizi davet ettik yoğun bir katılım var birlikte burada arabalarımızla filmimizi izleyeceğiz” dedi.

Tekirdağ’da çocuklara özel açık hava sineması

Süleymanpaşa Belediyesince, yeni tip koronavirüs (COVID-19) tedbirleri kapsamında sinema salonlarına gidemeyen çocuklar için “açık hava sineması” etkinliği düzenlendi.

Sahil dolgu alandaki etkinliğe araçlarıyla katılan aileler, girişte kuyruk oluşturdu. Filmin sesinin kapalı devre radyo sistemiyle dinlenebildiği etkinlikte araçlarından inmelerine izin verilmeyen çocuklara ve ailelerine Belediye ekiplerince patlamış mısır ikramında bulunuldu.