Kulvar Haber

Tarla yollarında yazlıkçı avı

Tarla yollarında yazlıkçı avı
6 views
14 Mayıs 2020 - 22:58

İstanbul’dan, seyahat kısıtlamasının kaldırıldığı Tekirdağ’daki yazlıklarına gitmek için yola çıkanlardan izin belgesi olmayanlar geri çevrilirken, tarla yollarını kullanarak geçmek isteyenler ise jandarma ekiplerince yakalandı.

İçişleri Bakanlığı’nca, koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan illerden Tekirdağ’da, sonra seyahat kısıtlaması kaldırıldı. Valilik de önceki gün, 16- 19 Mayıs  tarihleri arasında kentte sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmayacağını açıkladı.Bu gelişmenin ardından seyahat kısıtlamasının sürdüğü İstanbul’dan birçok kişi, Marmara Denizi  kıyısındaki yazlıklarına gelmek için yola çıktı. Gelen kişiler, Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi  ilçesine sınır İstanbul’un Silivri  ilçesi Gümüşyaka Mahallesi’ndeki uygulama noktasında jandarma ve polis ekiplerince durduruldu. Jandarma ekipleri, kontrolleri sırasında seyahat belgesi olmadan Tekirdağ’a giriş yapmak isteyen vatandaşları geri çevirdi. Seyahat belgesi olanların ise geçişlerine izin veriliyor.

TARLADAN GEÇERKEN YAKALANDILAR

Tekirdağ’a kaçak olarak gelmek isteyenler daha önce ekili tarlaları kullandı. Çiftçiler, kaçak geçiş yapanların kullandığı yerleri kazıp geçişleri engellerken jandarma ekipleri de sıkı güvenlik önlemleri aldı. Ancak, Tekirdağ’a seyahat kısıtlamasının kaldırılmasının ardından özellikle İstanbul’da yaşayanlar ve seyahat belgesi almadan Tekirdağ’a gelmek isteyenler yine tarla yollarını kullanmaya başladı. Kaçak geçiş yapmak isteyenlerin geçiş güzergahlarında önlem alan jandarma ekipleri tarla ortasında yakaladığı kişilere  kişi başına 3 bin 150 lira para cezası uyguladı.Bu arada tarlalardan Tekirdağ sınırına kadar araçları ile gelenlerin bazıları da çiftçilerin yolları traktörleriyle bozması üzerine geçiş yapamadan geri döndü.