Kulvar Haber

TBMM’de korona virüs vakası 37’ye yükseldi

TBMM’de korona virüs vakası 37’ye yükseldi
20 views
17 Temmuz 2020 - 21:10

TBMM’de koronavirüs vaka sayısı 37’ye yükseldi. Toplamda 5 vekilin yakalandığı belirtilirken, AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu’nun ise yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü kaydedildi.

TBMM’de düzenlenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı anma töreni öncesi Meclis’te yoğun bir test programı uygulandı.

Bu testler sonucunda 2 yeni vaka tespit edildi. Meclis’te toplamda şu ana kadar yapılan test sayısı 10 bine ulaşırken, tespit edilen yeni vakalarla toplam vaka sayısı 5’i milletvekili olmak üzere 37’ye yükseldi.

Bunlardan 4’ü milletvekili 20’sinin hastanelerde tedavisinin tamamlanarak taburcu edildiği belirtildi. AK Parti Milletvekili Vedat Demiröz ile HDP’li Pero Dündar, Nuran İmir ve Mensur Işık’ın tedavilerinin tamamlandığı bildirildi.

AK Partili Emin Akbaşoğlu’nun yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor

Koronavirüse yakalanan AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu’nun ise yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü kaydedildi. Tedavi sırasında özellikle nefes alma sorunu nedeniyle yoğun bakıma alınan Akbaşoğlu’nun sağlık durumunun iyiye gittiği de bildirildi.