Kulvar Haber

Temizlikçi-The Cleaning Lady vizyon tarihi, konusu ve fragmanı

Temizlikçi-The Cleaning Lady vizyon tarihi, konusu ve fragmanı
42 views
08 Mayıs 2019 - 13:36

The Cleaning Lady filminin Türkiye’de Temizlikçi ismiyle vizyona gireceğini hatırlatarak başlayalım. Film için korku ve gerilimi yansıtan ilgi çekici bir senaryo oluşturulmuş.

Temizlikçi vizyon tarihi

Bu yönüyle izleyiciyi sinemalara davet eden yapımın vizyon tarihi ise 10 Mayıs 2019 olarak belirtiliyor. Amerika Birleşik Devletleri tarafından çekilen yeni korku ve gerilim filminin diğer bir isminin ise Something Fierce olarak duyurulduğunu vurgulamakta fayda var.

The Cleaning Lady konusu

Temizlikçi filmiyle aklınızda ilk uyanan senaryonun bir kiralık katil hikâyesi olduğunu biliyoruz. Ancak bu kez çok daha kompakt bir senaryoyla farklı bir hikâye izleyeceğiz. Alice ve Shelly arasında gelişen bir ilişkiyi anlatan filmin birçok yönden gerilim unsurlarını barındırdığını söyleyebiliriz. Öncelikle sosyal hayatında çeşitli sorunlarla boğuşan ve özellikle ikili ilişkileri pek yolunda gitmeyen bir karakter olan Alice ile başlayalım.

Alice için her şeyden önce gelen sevgi bağımlılığı sorunların kaynağını oluşturmaktadır. Sırf bu yüzden erkek arkadaşıyla hiçbir problemi aşamadığını fark eder. Bunun üzerine aldığı karar ise ilişkiyi sonlandırmak ve ondan uzak durmaktır. Bu esnada psikolojik anlamda düşüş yaşayan Alice’in evine çağırdığı temizlikçi ise bambaşka bir hayatın kapılarını aralamasını sağlar.

Shelly ile kıyaslandığında Alice şanslı olan kişidir. Zira yüzünde belirgin bir yara izi bulunan Shelly’nin geçimini sağlamak için ev temizliğine gitmesi şarttır. Bu durum Alice için ilk etkileyici nokta olmuştur. Ancak sohbet ettikçe Shelly ile daha fazla şey paylaşabileceğini fark eder.

Zaman hızla ilerlerken aralarındaki samimiyetin dozajı da artar. Tek sorun ise Shelly hakkında pek bilgi sahibi olmadığı halde Alice’in ona koşulsuz bir biçimde güvenmesidir. Zamanla ortaya çıkan gerçekler ise onun aslında çok temiz bir geçmişe sahip olmadığını su yüzüne çıkaracaktır. Temizlikçi filminin son sahnesine kadar gerilimin dozunun yüksek olacağını tahmin etmek zor değil.

The Cleaning Lady başrol oyuncuları

Temizlikçi filminin yönetmen koltuğunda Jon Knautz oturuyor. Filmin başrollerinden birisi olan Alexis Kendra ise filmin senaristleri arasında da yönetmen Jon Knautz ile bulunuyor. Başrollere göz attığımızda karşımıza çıkan diğer isimler Stelio Savante, Elizabeth Sandy, Keri Marrone, Rachel Alig ve Mykayla Sohn olarak görünüyor.

Temizlikçi fragmanı