Kulvar Haber

Terazi burcu ve özellikleri

Terazi burcu ve özellikleri
163 views
16 Mayıs 2019 - 18:44

23 Eylül – 22 Ekim tarihleri arasında doğanlar Terazi burcudur.
Peki, Terazi burçları nasıl insanlardır? Terazi burçlarının karakter özellikleri nelerdir?

Terazi burcunun özellikleri ve en iyi anlaştığı burçlar

Adalet ve zarafet timsali erkek ve kadınlardır. İstediklerini güzel bir dille ve hakederek alırlar. Bakımlı ve alımlıdırlar. Tartışmaları severler, fikir ayrılıklarını ortada buluştururlar. Kendilerine yeni şeyler öğretecek insanlarla olurlar. İyi bir dost, candan bir sırdaştır. Faydalı olabileceği bir meslek seçer, halkın ve dünyanın yararına çalışır.
Aşkta on iki burç arasında en çapkın olanıdır. Çabuk sıkılır, çabuk bıkar ve kaçar. Onu elde tutmak zordur. Aldatadabilir, kolaylıkla yalan söyler ve maske takınabilir. Kendi gibi özgür ruhu ve eğlenceli biriyle mutlu olur. Duyguları dengede değildir ancak aklı daima mantıklı ve makul çalışır. Bu yerleşim doğuştan sempatiklik ve güzellik verir. Sanata ilgilenir. Kendini meditasyonlarla ve kendine iyi gelen şeylerle kötü enerjiden arındırmalıdır.

En iyi anlaştığı burçlar: İkizler, Kova, Koç
En çok anlaşamadığı burçlar: Oğlak, Balık

Terazi burçlarının olumlu özellikleri nelerdir?


Terazi burcunun Olumlu Özellikleri: Doğal bir güzellik ve estetik anlayışları vardır. Çekici ve bakımlı insanlardır. Sanatta ve aşkta yeteneklidirler. Uyumu insanlardır, ara bulucudurlar. Dünyaya hak ve hukuku temsilen gelmişlerdir. Bunu zarafetle, kimseyi kırmadan ve hak yemeden yaparlar. İyi bir siyasetçi, akılcı bir düşünür, filozof, iyi niyetli bir dost ve sevecen bir dünya insanıdır. Alımlı insanlardır, münazara kabiliyetlerini çok iyi kullanırlar.

Terazi burcunun olumsuz özellikleri nelerdir?

Terazi burcunun Olumsuz Özellikleri: Kararsız bir insandır, çevresine adaleti ve netliği yansıtırken, kendi içinde gel gitleriyle kaybolur. Kafası karışıktır. Flörtçü ve çapkındır. İstikrarlı kalamaz. Değişkenlik gösterir. Kolay kafalanır, basitçe kullanılır. Kendisi de tatlı dilini kullanarak aldatabilir, yalan söyler. Tembeldir, çabuk sıkılır. Çabuk fikir değiştirir, çok kolay bir başkasının tesiri altında kalır. Benci bir insandır.

Terazi Takım Yıldızı (Astronomi)

Terazi burcu astronomide hangi özelliktedir? Terazi burcu astrolojik göstergeleri…
Terazi takımyıldızı nedir? Terazi burcu yıldızları ve astrolojik göstergeleri… Zodyakta ve gökyüzünde Terazi burcu temsili…

Terazi takımyıldızında Zuben al Ganubi ve Zuben al Schemali isimli iki ana yıldız bulunur. Hydra yani Yılan da bu burcun enleminde yer alır. Bu burcun güneyinde birinci dekanatta, Crusis-Haç, kuzeyinde üçüncü dekanatta, Corona Borealis-Taç bulunur. Bu ikisinin arasında Terazi’ye yakın bir yerde Lupus-Kurt yer alır.

Terazi burcunun yönetici gezegeni, Venüs’tür. Venüs sanat ve adaleti temsil eden gezegendir. Terazi burcunun elementi Hava’dır. Hava elementi özgürlüğü ve havai olmayı temsil eder. Terazilere havailik ve kararsızlık verir.
Terazi burcunun niteliği Öncü niteliktedir. Öncü nitelik Terazi burcuna gerçeği ortaya çıkarma, doğru yolda ilerleme ve bu hak yoluna liderlik etme özelliği katar. Terazi burcunun uğurlu sayısı 6, 9’dir. Bu rakamlara denk gelen günlerde ve bu rakamla önemli işler yapabilirler. Terazi burcunun uğurlu günü Çarşamba günüdür. Bu günlerde önemli adımlar atabilirler ve iyi hissederler, bu günde iş yapmaları önerilir. Yeni bir şeye başlamak (diyet, anlaşma veya evlilik) için bugünlere önem verilmeli.
Terazi burcunun uğur getiren ve onu simgeleyen rengi Mavi, Lila rengidir. Bu renkler kadınlığın ve estetiğin renkleridir. Sanata yatkınlık, ruhani ferahlık ve enerji verir. Terazi burcu tarot kartı simgesi Aşıklar kartıdır. Aşıklar kartı çift karakterleri temsil eder. Zıtlık içerisinde ortaklığı ve sevgiyi bulmak Terazi’nin misyonudur. Aynı zamanda onun ikiliğini de temsil eder.
Terazi burcunu simgeleyen hayvan Yılan, kertenkele. Terazi burcuna ait bitkiler Badem, selvi ve dişbudak ,gül. Bunları yiyip içtiğinde ya da yaşadığı yerde bulundurduğunda şifalanır, temiz ve iyi hisseder. Terazi burcunun kıymetli taşı Koyu zafir, zebercet. Bu kıymetli ve güze enerjili taşları kolye, bileklik yapabilirsiniz. Enerjinizi yeniler, hastalıklardan ve kötülüklerden korur.
Terazi burcunun kıymetli madeni Bakırdır. Takı ve ziynetleri bu madenden seçebilirsiniz.
Bedende temsil ettiği bölge Böbrekler’dir. Bu organlar hassastır ve hastalıkları burada olabilir. Dikkat etmeliler.