Kulvar Haber

The Dark vizyon tarihi, film oyuncuları ve fragmanı

The Dark vizyon tarihi, film oyuncuları ve fragmanı
46 views
14 Mayıs 2019 - 22:08

Çok uzun bir zamandır vizyon tarihi beklenen The Dark filminin nihayet netleşmiş bir tarihle karşımıza çıktığını görüyoruz. Korku filmi olarak Avustralya menşei bir yapım olarak inceleyeceğiz.

The Dark vizyon tarihi

Zombi temasını içeren filmin şimdiye kadar pek çok kez vizyon tarihi ertelendi. Sırasıyla 30 Kasım 2018, 3 Mayıs, 24 Mayıs ve son olarak 17 Mayıs 2019 tarihi açıklandı. Yani uzun bir süredir beklenen dram ve fantastik türlerini kapsayan zombi filmi The Dark için vizyon tarihi 17 Mayıs 2019 oldu.

The Dark konusu

Zombi filmlerinin genel hikâyesine baktığımız zaman aynı olaylarla karşılaşıyoruz. Fakat bu kez bir kaçış hikâyesiyle özdeşleşen bir film izleyeceğiz. The Dark filminin konusu içerisinde zombi faktörünü bir genç kızla görmeye başlıyoruz. Devil’s Den ormanının içerisine hapsolmuş ve yıllar önce kendisini öldürenlere inat yaşama devam etmeyi misyon edinmiştir. Ancak ormandan dışarıya çıkmadığı gibi ormana gelenler için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır.

Tabi ki bu durumdan bağımsız bir şekilde Devil’s Den ormanına dalan Jozef Hofer için her şey yeni başlar. Çünkü tam bir kanun kaçağı konumunda olan ve bir nevi etrafı sarılan suçlunun pek bir alternatifi yoktur. Ormanın en büyük artısı yıllar boyunca insanların gözünde izbe bir izlenim yaratarak tercih edilmemesidir. Jozef için insanların olmadığı bir alanda saklanmak ve peşindeki polisleri atlatmak son derece makul bir seçeneğe dönüşür.

Ormana daldığı andan itibaren yıllar önce öldürülmüş ve zombi olarak yaşamaya devam eden kızla amansız bir korku serüveni başlar. Kaçtıkları ve karşılaştıkları noktasında ise Jozef’in ciddi bir hüsrana uğrayacağı kesindir. Filmin fantastik boyutu oldukça dozunda kullanılmış. Haliyle dramatik yönünün biraz daha ağır bastığını söyleyebiliriz. Korku ve dram türlerinin harmanlanması ise izleyici kitlesini ekrana bağlayabilir.

Film oyuncuları

The Dark filminde başrol olarak oynayan isimler arasında Toby Nichols, Karl Markovics, Nadia Alexander, Dan Beirne, Sarah Murphy-Dyson yer alıyor. İlgi çekici bir film olması dışında oyunculuk performansı açısından merak uyandırdığını söyleyebiliriz. Filmin yönetmen koltuğu için Klemens Hufnagl ve Justin P. Lange uygun görülmüş. Korkuyu hissetmenizi sağlayacak bu senaryonun Justin P. Lange’ın kaleminden çıktığını da vurgulamadan geçmeyelim.

The Dark fragman