Kulvar Haber

Türkiye saat 19:19’da tek ses oldu

Türkiye saat 19:19’da tek ses oldu
7 views
19 Mayıs 2020 - 21:34

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısını yaptığı 19 Mayıs için balkonlarda İstiklal Marşı okuma etkinliği gerçekleştirildi. Türkiye’nin 81 ilinde milyonlar balkonlarda 101. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın coşkusunu yaşadı.Erdoğan’da saat 19:19’da canlı yayında İstiklal Marşını okudu.

Corona virüs önlemleri kapsamında, bazı illerdeki sokağa çıkma yasağında gerçekleşen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. yıl dönümünde saat 19.19’da tüm Türkiye’de İstiklal Marşı okundu.

Sokağa çıkamayan vatandaşlar İstiklal Marşı’na balkonlardan eşlik etti. Yasağın bulunmadığı illerde sokaklarda kutlayanlar oldu. Stadyumlar ışıklandırıldı, okulların ses sistemlerinden yayın yapıldı. İstiklal Marşı’nın ardından alkış tutuldu, marşlar söylendi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN EŞLİK ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla saat 19.19’da tüm yurtta okunan İstiklal Marşı’na eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla saat 19.19’da tüm yurtta okunan İstiklal Marşı’na eşlik etti.

İZMİRLİLER BAYRAKLARIYLA BALKONLARDAYDI
Balkonlarından İstiklal Marşı’na eşlik eden vatandaşlar, tüm yurtta renkli görüntülere neden oldu.  Saatler 19.19’u gösterdiğinde İzmirliler de evlerinin balkon ve pencerelerinde yerlerini aldı.

ANKARA’DA BALKONLARDA 19 MAYIS COŞKUSU

Ankara’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, koronavirüs salgını nedeniyle, tedbirler altında kutlandı. Ankaralılar, saat 19.19’da evlerinin balkon ve pencerelerine çıkarak İstiklal Marşı’nı okudu.

Başkent’te koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan vatandaşlar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle akşam saatlerinden evlerinin balkon ve pencerelerine çıktı.