Kulvar Haber

Ucuz tatil ülkeleri ve 5 tatil önerisi

Ucuz tatil ülkeleri ve 5 tatil önerisi
18 views
09 Nisan 2019 - 3:13

Ucuz Tatil Yapılabilecek 5 Ülke! Yaz aylarının gelmesi ile birlikte çoğumuz tatil hayalleri kurmaya başladı. Tatil herkese gereklidir ancak nereye gidileceği, ne kadar masrafa girileceği, girilen masrafa değip değmeyeceği gibi sorular her daim bir muamma.

Yurt dışında ucuz tatil yerleri

Bu yazımızda hem keyifli hem de ucuz tatil yapılabilecek 5 ülkeye kısa kısa bakacağız. Uzun bakmak isteyenlere ise yazıyı bitirdikten sonra yola çıkmak için hazırlık yapmak kalacak.

Tayland Tatil Detayları

Belki ucuza tatil yapılacak ilk ülke değil; ancak gerek doğal güzellikleri gerekse vizesiz ziyaret edilebilmesi bakımından liste başı olmayı hak eden bir ülke Tayland. Tayland’da para birimi olarak Baht kullanılıyor.

Ülkemize göre oldukça ucuz olan Tayland’da, fiyatlar için rakam vermek pek mümkün değil. Zira ülkenin bir kısmı çok ucuz olurken, bir başka kısmında o kadar da uygun fiyatlar olmayabilir.

Tayland’da en çok dikkat çeken yerler ise adalar. Pek çok filmin çekildiği adalara gitmeden kimse Tayland’ı gördüm demiyor. Tayland’ın tapınakları ve vahşi yaşamı da ziyaretçileri her sene kendisine çekmeyi başarıyor. Ucuz tatil yapılacak 5 ülke listesine Tayland’ın kesinlikle dahil edilmesi gerekiyor.

Arjantin Tatili

Arjantin Tatili
Arjantin Tatili

Güney Amerika’da yer alan Arjantin de, tıpkı Tayland gibi vize istemiyor. Vize sıkıntısı nedeni ile her yıl pek çok kişi yurt dışı tatilinden vazgeçerken, vize istemeyen ülkeler, herkesi içtenlikle davet ediyor.

Arjantin’in kendi isminden daha çok adı duyulan şehirleri bulunuyor. Cordoba, Buenos Aires gibi ünlü şehirler Arjantin tatiline oldukça fazla renk katıyor.

Para birimi olarak Arjantin Pezosu kullanılan ülkede, oldukça uygun fiyatlı bir tatil yapmak için tüm imkanlar bulunuyor. Ülkenin ünlü barbekü ağırlıklı mutfağı ise, tatil süresince ete doymanızı sağlıyor.

Vietman Tatili

Ucuz tatil yapılacak 5 ülke arasında Vietnam da bulunuyor. Vietnam’da kullanılan para birimi Vietnam Dongu, Türk Lirası’na karşı bir hayli değersiz olduğu için Vietnam’da tatil yapmak oldukça uygun rakamlara tekabül ediyor.

Ülkede en çok ilgi çeken yerlerin başında Halong Körfezi gelirken, ülke sınırları içerisinde bulunan pek çok ada, tatilinizin çoğunluğunu denizin üzerinde geçirmeniz için oldukça iddialı nedenler sunuyor.

Hindistan Tatili

Pek çok kişinin filmlerden görerek merak ettiği, Hindistan’ın sinema sektörü olan Bollywood’un da bu merakı alevlendirdiği bir ülke Hindistan.

Budizm’in etkilerinin oldukça yoğun hissedildiği ülkede en büyük ilgiyi tapınaklar çekmektedir. Ülkeye gidildiği zaman görülmeden dönülmemesi gereken yerlerin başında Tac Mahal gelmektedir.

Bunun yanı sıra süre sıkıntısı olmayanlar için Hindistan’da gezilecek yerlerin bir sınırı bulunmamaktadır. Ülke mutfağı damak tadı olarak biraz sıkıntılı gibi görünse de, oldukça uygun fiyatlara sahiptir. Hijyen açısından sokak satıcıları yerine, daha sağlıklı mekanların tercih edilmesinde fayda bulunmaktadır.

Endonezya Tatili

Para birimi olarak Rupiah kullanan Endonezya’da tatil yapmak pek çok ülkeye göre oldukça avantaj sağlıyor. Zira ülke sınırları içerisinde yenebilecek ideal bir öğün tatilcilere epeyi ucuza  mal oluyor.

Endonezya yanardağ faaliyetleri açısından hareketli bir ülke olduğu için, ülkede 400’e yakın yanardağ bulunuyor. Bu yanardağlar tarafından püskürtülen lavlar, soğuduktan sonra süs eşyaları yapımında kullanılıyor.

Ülkede aynı zamanda 17 bin tane ada bulunuyor. Bu da gezilecek yerlerin tek bir Endonezya tatiline sığdırılamayacağını gösteriyor. Endonezya’da mutlaka Bali masajının da denenmesi gerekiyor.

Ucuz tatil yapılacak 5 ülke arasında karar vermek bir hayli zor olsa da, tatile başlamanın yolu öncelikle, en çok nereyi görmek istediğinizi tespit etmekten geçiyor