Kulvar Haber

UglyDolls animasyon filmi,vizyon tarihi, konusu ve fragmanı

UglyDolls animasyon filmi,vizyon tarihi, konusu ve fragmanı
39 views
08 Mayıs 2019 - 12:43

Yeni nesil animasyon filmleri arasına dahil olan UglyDolls için geri sayım hızla sürüyor. Türkiye’de 10 Mayıs 2019 tarihinde gösterimde olacak filmin animasyon, macera ve komedi türleriyle bizi ekran başına toplayacağını söyleyebiliriz. Amerika Birleşik Devletleri üretimi olan animasyonun çocuklara yönelik bir yapısı olduğunu görmekteyiz. Tabi ki bu durum ailecek izlenebilecek bir animasyon olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

UglyDolls konusu

UglyDolls konusu
UglyDolls konusu

UglyDolls filminde işlenen hikâyenin kişisel gelişim anlamında çocuklara pek çok şey katacağına eminiz. Keza insanın başkası gibi olması yerine kendisi gibi olmasının her zaman faydalı olacağına ilişkin bir alt metni var. Moxy isimli oyuncağın merak duygusuna kapılarak dünyayı daha geniş bir pencereden keşfetme isteğiyle film başlıyor. Oyuncakların yaşadığı Uglyville kasabasının tüm üyelerinin UglyDolls ismiyle anıldığı bir bölge görüyoruz.

Fakat Uglyville kasabasının hemen yanı başında büyük bir dağ vardır. Söylentilere göre dağın ardında müthiş bir şehir bulunur. Bunu öğrenir öğrenmez Moxy harekete geçer ve ekibini kurmaya başlar. Arkadaşlarını yanına aldıktan hemen sonra yola koyularak dağın ardına geçmeye çalışır. Karşılaştıkları şehrin büyülü bir manzaraya sahip olduğu gerçektir. Fakat buranın kuralları Uglyville’de alışkın oldukları kurallardan biraz farklıdır.

Oyuncakların tümünün bağlı olduğu bu şehir düzeninin başında ise Lou isimli mükemmel bir oyuncak bulunur. Moxy ve arkadaşları ise artık şehrin bir parçası olarak oyuncak eğitimlerine katılarak kendilerini alacak bir çocuk bulmak adına gelişmeye başlayacaktır. Bu gelişim yüzlerce oyuncak arasından sıyrılarak onları bir adım öteye götürmenin tek yoludur. Rakipleri çok olduğu için birçok zorlukla karşılaşırlar. Hem Moxy hem de diğer Uglyville oyuncaklarının bu ışıltılı dünyaya ayak uydurma çabasını UglyDolls filminde hep beraber izleyeceğiz.

Seslendirmen kadrosu

Yetişkinleri kendisine çekebilecek en önemli unsurun seslendirmen kadrosu olacağını söylemek istiyoruz. Pitbull, Emma Roberts, Nick Jones, Janelle Monae, Kelly Clarkson, Blake Shelton, Keith Harrison ve Gabriel Iglesias ile müthiş bir listeyle karşılaşmaktayız. Filmin senaristleri arasında Larry Stuckey ile Blaise Hemingway yer alıyor. Yönetmenlik içinse Kelly Asbury ismiyle karşılaşıyoruz. Kadro açısından ve aktarılan hikâyenin yoğunluğunu yönünden UglyDolls filminin herkes için pozitif bir seyir zevkinin oluşacağını düşünüyoruz.

UglyDolls fragman