Kulvar Haber

Ümraniye bu yılda Ramazan’a hazır

Ümraniye bu yılda Ramazan’a hazır
17 views
03 Mayıs 2019 - 16:35

Ümraniye Her yıl olduğu gibi bu yılda İstanbul’da on bir ayın sultanı ramazanı manevi atmosferiyle karşılamak isteyenlerin tek adresi olacak. İstanbul’da ramazan geldiğinde akla gelen ilk ilçelerden biri olan Ümraniye Belediyesi, dopdolu bir Ramazan ayı programı hazırladı. Ümraniyeliler bu yılda Ramazan ayını dopdolu geçirecek.

Ümraniye’de bulunan 9 metro durağında iftara yetişemeyen vatandaşlara ezan öncesi iftariyelik dağıtılacak. Bunun yanında Hekimbaşı Çardak Restoran’da yaşlı, engelli, yetim-öksüz, şehit ve gazi yakınları için iftarlar düzenlenecek.

Ümraniye bu yılda Ramazan’a hazır

Ümraniye bu yıl Ramazan ayını “Ramazan Birlikte Güzel” temasıyla kutlayacak. Ramazan etkinliklerinin gerçekleştirilmesi için Santral Etkinlik Alanı’na dev bir çadır kuruldu. Kurulan dev çadırda çok sayıda çocuk programları, tiyatro oyunları, sahne gösterileri ve söyleşilerle Ümraniyeliler hoşça vakit geçirecek. 24 TV Ramazan ayı boyunca iftar programlarını Tarihî Hekimbaşı Av Köşkü’nden canlı olarak gerçekleştirecek ve birbirinden değerli konukları ağırlayacak.

9 Farklı Noktada İftariyelik Dağıtılacak

Ümraniye Belediyesi iftara yetişemeyen vatandaşlara ezan öncesi metro çıkışlarında iftariyelik dağıtacak. Dağıtımın yapılacağı noktalar ise şöyle: Ümraniye, Çarşı (TRT Lojmanları), Yamanevler, Çakmak, Ihlamurkuyu, Altınşehir, İmam Hatip Lisesi, Dudullu ve Necip Fazıl metro istasyonlarının çıkışları.

Ümraniye Santral Etkinlik Alanı’nda Yapılacak

Ümraniye Belediyesi, on bir ayın sultanı Ramazan’ın en güzel şekilde yaşanması için  Ümraniyelilere yönelik çok sayıda etkinlik programı hazırladı. Ramazan ayı boyunca Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Ömer Döngeloğlu, Mustafa Karataş, Vehbi Vakkasoğlu, Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın, Mustafa Akgül ve Yavuz Bahadıroğlu’nun da aralarında bulunduğu önemli isimler vatandaşlarla bir araya gelecek.

Mehmet Kemiksiz, Sufi Ayinleri Topluluğu, Ümraniye Belediyesi Gülden Soyak Engelliler Korosu, Kerkük İlahi Grubu, Amir Ateş, Umut Mürare, Halil Necipoğlu ve Dervişan Mûsiki Topluluğu gibi kıymetli sanatçılar vatandaşlarla buluşturulacak. Ay boyunca iftar öncesi ise çocuklar için tiyatro oyunları ve animasyon filmler olacak. İftar sonrası da program mukabele ve sohbetlerle devam edecek.

Hemşehri Dernekleri Bu Yıl da Etkinliklerde Buluştu

Belediye tarafından hazırlanan etkinlik alanındaki hemşehri stantlarıyla Anadolu’nun farklı yörelerine ait kültürler, Ramazan gecelerinde Ümraniye’de sergilenecek. Alanda yer alan stantlarda dernekler kendi yöresel ürünlerini ve kültürlerini tanıtarak hemşehrilerini ağırlayacak.

24 TV Ümraniye’den Yayın Yapacak

24 TV bu yıl da iftar programını birbirinden değerli katılımcılarla canlı olarak Tarihî Hekimbaşı Av Köşkü’nden gerçekleştirecek. Canlı yayına birbirinden değerli katılımcılar olacak. Ayrıca Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım bazı programların canlı yayın konuğu olacak.