Kulvar

Ümraniye Uçurtma Festivaline Binlerce Vatandaş Katıldı

Ümraniye Uçurtma Festivaline Binlerce Vatandaş Katıldı
173 views
30 Eylül 2019 - 19:31

İstanbul Ümraniye’de gerçekleşen ve Ümraniye Belediyesi tarafından hazırlanan etkinlik, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Ümraniye Belediyesi tarafından sosyal etkinlik kapsamında düzenlenen Uçurtma Festivali kapsamında, Ümraniye semaları başta Türk bayraklı uçurtmalar olmak üzere, rengarenk uçurtmalarla muhteşem bir görüntü sundu.

Belediye Başkanı İsmet Yıldırım: “Ümraniye Festivaller Şehri Gibi”

Uçurtma festivalinde konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım yaptığı konuşmasında; “Bizim tahmin ettiğimizden daha fazla bir katılım oldu. Ümraniye, festivaller şehri gibidir. Bizim tahminimiz ortalama 5 bin kişi iken, katılımı görüyorsunuz 15 bini aşmış durumdadır. Ailelerimizin gösterdiği bu ilgi nedeniyle, çok teşekkür ediyorum. Bu katılama bakarsak, bu festivallere, ilçemizde daha sık yer vermeliyiz.” dedi.

Düzenlenen festivale Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz ve ilçe belediyesi yöneticilerinin yanında, binlerce aile de katılım sağladı. Muhteşem bir görselliğin yaşandığı festivalde Belediye Başkanı İsmet Yıldırım konuşmasının devamında ise; “Bundan üç hafta önce, bir drift festivalimiz oldu. Yıl sonuna kadar, yirmiye yakın festival yapmayı planlıyoruz. Drift festivalinde de beklentimiz 2 bin kişiyken, 5 binin üzerinde insan geldi. İlçemiz, adeta festivallere doymuyor. Yapılan bu festivallerde, belediye olarak çocuklarımızın mutluluğunu gözetmeye çalışıyoruz. Uçurtma festivalini tıpkı eski günlerde olduğu gibi, çocuklarımızın bizimle yapması mutluluk verici” dedi.

Çocuklar Doyasıya Eğlenmiş Oldu

Ümraniye halkının bir araya gelerek eğlenmesini sağlayan festivalin düzenlendiği yerdeki hazırlıklar, günün ilk saatleri itibariyle başladı. Uçurtmaların yanı sıra çocuklar için farklı oyun alanları kurulan alana, festivalin başlama saatine yakın binlerce aile gelmeye başladı.

Festival alanında çocuklar, Tahta Bacak, Nasrettin Hoca, Hacivat-Karagöz, kuklalar, Bubble Show ve mini çocuk konserleriyle, doyasıya eğlenmenin keyfini sürdüler. Çocukların eğlenceli anlarına şahit olan aileler de, aynı şekilde çocuklarıyla birlikte eğlenmiş oldu. Festival kapsamında Ümraniye Belediyesi festivale gelen çocuklara toplam 3 bin uçurtma dağıttı.

Akşama kadar eğlenen çocuklara ve ailelerine ikramlarda bulunmayı ihmal etmeyen belediye, meyve suyu, su, patlamış mısır, pamuk şeker ve Osmanlı macunu gibi ikramlarda bulundu.

5 Bayrak Şeklindeki Uçurtma Büyük İlgi Gördü

Aile ve çocuklar tarafından en fazla ilgi gören uçurtma ise, 5 bayrak şeklindeki uçurtma oldu. 60 metrekare büyüklüğündeki dev uçurtma, Ümraniye semalarına ayrı bir anlam kattı. Türk Uçurtma Takımı’nın havalandırdığı uçurtmaya, büyüklerin ve çocukların ilgisi daha farklı oldu.

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

BSthWS-Cq6kWmIwuu2T7QQsdrwIFHM_PrFaaNozzCzs