Kulvar Haber

Ünlü Oyuncu Eser Yenenler’in düğün tarihi belli oldu

Ünlü Oyuncu Eser Yenenler’in düğün tarihi belli oldu
27 views
06 Nisan 2019 - 22:34

Eser Yenenler (35), 2015 Miss Turkey dördüncü güzeli Berfu Yıldız (24) ile 2017’de aşk yaşamaya başlamıştı.

Geçen şubatta tatil için gittikleri Finlandiya’da sevgilisine minik bir tektaşla evlilik teklif etmişti.

Eser Yenenler evlilik teklifi

Eser Yenenler evlilik teklifi

Evlilik teklifi ardından Ünlü oyuncunun hayranları düğün tarihini merakla bekliyordu. Ünlü Oyuncu Eser Yenenler’in düğün tarihi belli oldu. İşte Eser Yenenler ile Berfu Yıldız’ın düğün tarihi…

ESER YENENLER DİYETE GİRDİ

Yenenler ve Yıldız’ın Ramazan Bayramı’ndan hemen sonra düğün yapmayı planladıklarını ve düğün tarihini 9 Haziran’a aldıkları öğrenildi. Düğüne aylar kala Damat adayı Eser Yenenler diyete girdiği konuşuluyor.

Eser Yenenler kimdir?

Eser Yenenler, 14 Şubat 1984 tarihinde Bursa‘da doğmuştur.

11 yaşında tiyatroya başladı. İlk ve orta okulu Bursa’da okudu, Liseyi ise Bursa Gazi Anadolu Lisesi’nde okumuştur. Daha sonra da Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. 6 yaşındayken babası vefat etmiştir.

Her sene “Çakırkeyf” adlı rock grubuyla lisenin mezuniyet törenine katılmaktadır.

Sırasıyla Bursa Belediye Gençlik Tiyatrosu’nda, Bursa Devlet Tiyatrosu’nda, İstanbul Akademi Hayat’ta ve son olarak 2006 yılında Yılmaz Erdoğan‘ın yönettiği BKM (Beşiktaş Kültür Merkezi) Mutfak’ta yer aldı.

BKM Mutfak oyuncularının hazırladığı Çok Güzel Hareketler Bunlar adlı eğlence programında sunuculuk, yazarlık ve oyunculuk yaptı.

2003 yılında ilk televizyon tecrübesi olan Aliye dizisinde Özgür karakterini canlandırmıştır. Bir dönem Star tv’de Eyvah Düşüyorum adlı yarışma programını sunmuştur.

2013 yılında yeni sezon “Yetenek Sizsiniz Türkiye” yetenek yarışmasında Sergen Yalçın‘ın yerine jüri görevine başladı.

BKM Mutfak’tan arkadaşları İbrahim Büyükak ve Oğuzhan Koç ile Star TV’de 3+1 programına başladı. Daha sonra Acun Medya yapımcılığında, 3 Adam ismiyle yayınlanmaya başlayan program halen devam etmektedir. Bunun yanında, “Yetenek Sizsiniz Türkiye” yarışmasında, Acun Ilıcalı, Murat Boz ve Özgü Namal ile birlikte jüri üyeliği yapmaktadır.

2015 yılında TV8 kanalında yayınlanan sunuculuğunu Acun Ilıcalı‘nın üstlendiği Yetenek Sizsiniz 2015 programında, Eser Yenenler, Seda Bakan ve Ali Taran ile birlikte jüri üyeliği yaptı.

2015 yılında Bana Baba Dedi filminde başrol oynadı.

TV 8’de “3 Adam” adlı programı sunmaya devam etmektedir.

Filmografisi
2004 Aliye
2006 Fırtına
2006 – 2007 Bir Demet Tiyatro
2008 – 2011 Çok Güzel Hareketler Bunlar
2012 Eyvah Düşüyorum
2013 Benzemez Kimse Sana (TV programı)
2013-günümüz 3 Adam
2013 Yetenek Sizsiniz Türkiye
2015 Bana Baba Dedi

Berfu Yıldız kimdir?

Berfu Yıldız, 1995 yılında İzmit’te dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünde eğitimini sürdürürken katıldığı güzellik yarışmasıyla gündeme geldi. 2015 yılında düzenlenen Miss Turkey yarışmasına katılan Yılmaz, 4. güzel olarak dereceye girdi. Berfu Yıldız 2015 yılındaki Miss International yarışmasında da Türkiye’yi temsil etti.