Kulvar Haber

Ünlü Tasarımcı Grant Gibson’dan Tadilat ve Dekorasyon Fikirleri

Ünlü Tasarımcı Grant Gibson’dan Tadilat ve Dekorasyon Fikirleri
15 views
05 Nisan 2019 - 21:18

Ünlü Tasarımcı Grant Gibson’dan Tadilat ve Dekorasyon Fikirleri: Grant K. Gibson 15 yıldan fazla bir süredir evler tasarlıyor. 39 yaşındaki tasarımcı, müşterilerinin kişiliği, tercihleri ​​ve deneyimleri ile konuşan yaşam alanları yaratmanın gururunu yaşıyor.

Derlediğimiz makalemizde Gibson; tasarım projeleri ile uğraşırken nereden başlayacağınızla ilgili bazı tavsiyelerini göreceksiniz. Yeni bir ev inşa etmek, mutfağınızı güncellemek ya da sadece kiralık dairenizi yenilemek için ilham almak istiyorsanız, “dekorunuzu değiştirmek” için altı ipucunu burada bulabilirsiniz.

1. Dekorasyon Fikirleri Aramadan Önce Tarzınızı Belirleyin

Dekorasyon Fikirleri Aramadan Önce Tarzınızı Belirleyin
Dekorasyon Fikirleri Aramadan Önce Tarzınızı Belirleyin

Yeni dekorasyon fikirleri edinmek için, stilinizi geliştirmenize yardımcı olacak bir püf noktası: dolabınıza göz atın!

  • Özel parçaları mı tercih ediyorsunuz yoksa daha gevşek ve daha rahat eşyaları mı?
  • Belirli renklere veya desenlere yöneliyor musunuz?
  • Tarzınızı belirlemenize yardımcı olacak bir diğer yol, nasıl bir alanda yaşamak istediğinizi tanımlayan anahtar kelimeleri düşünmektir. Geleneksel, resmi, zarif, komik, davetkar, tek renkli, modern?

“Yaşamın her alanında karşılaşacağınız dekorasyon fikirleri ve ilhamlarına dikkat edin. Bunları genellikle evlerinin iç mekanlarını tasarlamalarına yardımcı olmak için işe alındığımda müşterilerle görüşmek için bir başlangıç ​​noktası olarak kullanıyorum.” Diyor Ünlü Tasarımcı Gibson.

Kalacağınız bir oteli ya da yemek yediğiniz bir restoranı hatırlayın; belki de Japonya’ya seyahatinizden en az bir iç mekan ya da New York’ta yıpranmış deri koltuklarla döşenmiş bir clubby bar belki de sizi yansıtıyordur?

2. Dekorasyon Adına Ne Sevmediğinizi Bulun

İnsanların sevmediklerini ifade etmeleri çok daha kolaydır. Sevmediklerimizi denkleme koyarak, bazı şeyleri ortadan kaldırabilir ve bazılarını daraltabiliriz. Örneğin, cesur bir büyük boyutlu baskı size çocukluğunuzda kendi alanınızda görmek istemediğiniz bir şeyi hatırlatabilir.

Aynı şekilde, belirli bir renk, tekrarlamak için istekli olmadığınız geçmiş bir tasarım trendinin duygularını uyandırabilir. Bu anılar ve tepkiler çok kişisel ve bireyseldir, ancak zevklerimizi de tanımlar.

3. Dekorasyon Alanınızı Çevreleyin

Dekorasyon fikirleri öncesi alanınızı çerçeveleyin
Dekorasyon fikirleri öncesi alanınızı çerçeveleyin

Ölçeği etkileyen alan planlaması esastır. İnsanlar genellikle bir alan için çok büyük veya çok küçük mobilyaları kullanırlar.

  • Bir mekânın dengesini düşünün.
  • Daha büyük odalar ve farklı aktiviteler için alanlar oluşturmayı düşünün:
  • Konuşmaya uygun bir oturma alanı;
  • Televizyon izlemek için başka bir alan;
  • Projeler veya oyunlar için masa veya masa içeren bir çalışma alanı.

Simetriyi sevmenize rağmen, her şeyi simetrik yaptığınız zaman işlerin kendilerini fazlasıyla güvende hissetmesini sağlayabilirsiniz. Bir alanı dengelemek için görsel ağırlığı nasıl dağıtacağınızı düşünün. En iyi dekorasyon fikirleri arasında: Oran ve ölçek herhangi bir tasarım için anahtarı olarak görülür.

4. Boyayı Örnekleyin

Boya seçimi dekorasyon adına, yapabileceğiniz en önemli ve uygun maliyetli kararlardan biridir. Uygun boya seçimleri, mekanları uyumlu bir şekilde birbirine bağlar. Evi bir bütün olarak düşünün. Aynı anda bir odayı boyadığınızda ayrık odaların oluşma riski vardır.

Renklerin ruh halimizi nasıl etkilediğini dikkate almalısınız. Bazı renkler insanların kendilerini mutlu, sakin ve hatta tedirgin hissetmelerini sağlar. Dekorasyon fikirleri adına berrak beyaz duvarlarla kontrast yapmak için iç kapıları koyu siyah olarak düşünebilirsiniz.

Seçeneklere bakarken duvarlarınızdaki gerçek boya renklerini deneyin. Onları doğal ışıkta, sabah ışığında ve gece gözlemleyin. Genellikle bir proje için iyi işleyen bir renk, bir başkası için işe yaramaz. Arkadaşınızın evinde işe yarayabilecek şeyler sizin evinizde iyi durmayabilir.

Renk Sklalaları bir başlangıç ​​noktasıdır, ancak kağıt üzerinde iyi görünen şey iç mekanınıza çevrilmeyebilir. Beyaz boyalarla, duvarda birkaç ton deneyin ve alt tonlara özellikle dikkat edin.

Pembelere, mavilere veya sarılara dokunabilirler. Dış çevre, ışığın sıcaklığını güçlü bir şekilde etkiler. Bitki örtüsü ve gökyüzü, iç duvarlarınızdaki yeşillik ve mavilerin yansımalarını yaratabilir.

5. Yüksek ve Düşük Fiyat Noktalarını Birleştirin

Yüksek ve Düşük Fiyat Noktalarını Birleştirin
Yüksek ve Düşük Fiyat Noktalarını Birleştirin

Mobilyaları, siz ve ihtiyaçlarınız için nasıl çalıştığını temel alarak satın alın. En mütevazı nesneler odadaki en güzel şeyler olabilir. Yüksek ve düşük fiyat fiyatlarını karıştırmaktan korkmayın. Önemli olmak için her şeyin değerli olması gerekmez.

6. Sıfırdan Başlayın

Tasarım çok zor olabilir. İnsanlar genellikle tam olarak nereden başlayacağını bilmek ister. Herhangi bir oda için, genellikle sıfırdan başlamanızı öneririm: Zemin kaplamasına karar verin.

Parke zeminler, alan halıları, fayans, taş veya duvardan duvara halı istiyorsanız, istediğiniz ya da olması önemli değil. İlk önce zemini düşünmek, uzayda diğer parçaların nasıl katmanlaştığını belirleyecektir.

Çok fazla desen veya renk içermeyen bir nötr ton veya doğal elyaf seçerseniz, renkler veya döşemeyle ilgili daha fazla seçeneğiniz olacaktır. Antika bir halıyla başlarsanız, bir renk paleti oluşturmak için halıdan renkler çizebilirsiniz.

Bunları birbiri ardına planlamak önemlidir, aksi takdirde sirk etkisine sahip olursunuz. Kanepe veya döşemeli sandalyelerle başlamak, tarzınızı hemen sınırlar. Onlarca, hatta yüzlerce olasılık ile bir alan kilim gibi bir şey ile daha fazla esneklik sunar.

Gibson insanların evlerini tasarlarken zaman ayırmalarını önerir. Gibson “Bu halledildiğinde, kararlar yıllarca sürebilir” diyor.