Kulvar Haber

Yavru kedi fırlatan adamın akıl sağlığı incelenecek

Yavru kedi fırlatan adamın akıl sağlığı incelenecek
21 views
03 Mayıs 2019 - 22:16

Geçtiğimiz günlerde Bakırköy’de yavru kedilerin bulunduğu kedi evini fırlatan F.A’nın akıl sağlığı yönünden incelenmesine karar verildi.

 F.A bir alışveriş merkezinin giriş katındaki iş yerinin önünde içinde yavru kedilerin bulunduğu bir kedi evini fırlattı. İçinde 3 yavru kedinin bulunduğu evi fırlatan F.A’nın kamera görüntüleri sosyal medyada dağıldı. Büyük tepki çeken olay hakkında Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı.

F.A’nın olay anında yaptıklarını güvenlik kamerasından inceleyen emniyet ekipleri, şüpheliyi gözaltına aldı.  F.A’nın olayın gerçekleştiği kafeteryanın sahibi olduğu öğrenildi. Gözaltına alınan F.A Emniyet müdürlüğündeki işlemlerinden sonra adliyeye sevk edildi.

Alışveriş merkezi şikayetimle ilgilenmedi

F.A verdiği ifadede kafeterya müdürünün bahçede pire olduğu için müşteri kaybettiklerini söylediğini ve bununla ilgili alışveriş merkezinin herhangi bir önlem almadığını söyledi.

Önlem alınmayınca kendi yöntemleriyle kedilerden kurtulmaya çalışan F.A, “İş yerimin önünde sürekli kediler geziyor. Bununla ilgili alışveriş merkezi yönetimine şikayette bulunmama rağmen, gereğini yapmadılar. Ben orada gıda üzerine iş yapıyorum. Sağlık ve hijyen açısından bu durum benim için önemli. 1 Mayıs’ta iş yerimin orada üstü kapalı bir kutu olduğunu gördüm. Kutuda büyük bir kedi görünce, irkilerek kutuyu geri bıraktım. Kedi orada dolaşmaya başladı.” dedi.

Yavru kedi öldürmüşüm

F.A olayla ilgili kafeteryanın önünde kutunun içerisinde bir şey var mı diye ayağıyla vurduğunu ve kutuyu eline alarak savurduğunu anlattı. 2 Mayıs günü alışveriş merkezinin yönetim kurulunun kendisini aradığını ve kedinin öldüğünü söylediklerini belirtti. Yönetime böyle bir şey yapmadığını söyleyen F.A, “Benim savurduğum kutunun içerisinde yavru kedi varmış. Ben bu kutunun içerisinde yavru kedi olduğunu bilmiyordum. Bana kedinin öldüğünü söylediler ancak bana kedi ölüsü göstermediler. Sadece ağzından yaralanmış bir kedi fotoğrafı gösterdiler.”

F.A, 4 yaşında bir çocuğa sahip olduğunu bir yavru kediye kastedecek kadar cani olmadığını söyledi. İçinde kedi olduğunu bilseydim böyle bir şey yapmazdım diyen F.A, “Böyle bir şeye sebebiyet verdiğim için çok üzgünüm.” Dedi.

Pişman olduğunu dile getiren F.A, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında, akıl sağlığı yönünden incelenmesine karar verildi.