Kulvar Haber

Yay burcu ve özellikleri

Yay burcu ve özellikleri
117 views
23 Mayıs 2019 - 14:35

22 Kasım – 21 Aralık tarihleri arasında doğanlar Yay burcudur.
Peki, Yay burçları nasıl insanlardır? Yay burçlarının karakter özellikleri nelerdir?

Yay burcunun aşk uyumu ve genel karakter özellikleri

Onlar çok eğlencelidir, sürekli etkinlik düzenler gezerler. Sorumluluklara ve ciddiyete gelemezler. Onlarla çok eğlenebilir ve vakit geçirebilirsiniz. Hareketli bir hayatları vardır.
Aşık olduklarında sadıktırlar onun sizi sevmesini sağlamaksa zordur. Ne istediklerini bilirler ve ancak onun için fedakarlık yaparlar. Ona sürpriz bir uçak bileti ve ya tatil organizasyonu yapabilirsiniz. Çok mutlu olurlar. Gitmek, onların vazgeçilmezidir. Hemen sıkılırlar ve enerjilerini giderek tazelerler.
Felsefe ve psikolojiden anlarlar. Bakış açıları çok geniş ve ufku uçsuz bucaksızdır.
En iyi anlaştığı burçlar: Aslan, Koç, İkizler
En çok anlaşamadığı burçlar: Oğlak, Yengeç

Peki, Yay burçlarının olumlu özellikleri nelerdir? Yay burcunun olumsuz özellikleri nelerdir?


Yay burcunun Olumlu Özellikleri: Eğlenceli ve keyifli insanlardır. Çok neşeli ve işini bilir, ağzı laf yapar. Kıvrak zekaya sahiptir, aklı ve zihni çok berraktır. Sağlam motivasyonu ve dikkati vardır. Felsefeye düşkündür. Yargı gücü yüksektir. Özgürlüğüne aşırı düşkündür. Dışa dönük insanlardır, sıcakkanlıdırlar. Çocuksu bir yanları vardır. Sportiflerdir, fiziklerini korurlar. Yüksek bir hayal gücüne sahiptir. Yaratıcıdır. Şanslıdır.
Yay burcunun Olumsuz Özellikleri: Aşırı eğlenme meraklısı olmasından dolayı bir yerden sonra bunalabilirsiniz. Enerji vampirleridir, insanın ruhunu sömürürler. Ego ve kibir ustasıdır. Kendini beğenmişliğini herkese yansıtır. Aşırı iyimser insanlardır, pollyanna gibilerdir. Sorumsuzdur, kaprisli olabilir. İlgisiyle ya da vurdumduymazlığıyla boğar. Sabırsız insanlardır.

Yay burcu astrolojik göstergeleri

Yay takımyıldızı nedir? Yay burcu yıldızları ve astrolojik göstergeleri… Zodyakta ve gökyüzünde Yay burcu temsili…

Yay takımyıldızının birinci dekanatında Kyra-Harp yer alır. Lyra, Yay burcunun neşeli, şen, memnun ve mutlu yanını sembolize eder. Kuzey yarımkürenin en parlak yıldızı, Zafer anlamındaki Vega da Lyra’nın içinde bulunur. Yay’ın orta dekanatında Araplar tarafından Al Mugamra denilen Ara yer alır. Son dekanatta ise Al Waid, Thuban, Al Dib gibi başlıca yıldızları kapsayan Draco yani Canavar yıldız kümesi bulunur.

Yay burcunun yönetici gezegeni Jüpiter’dır. Jüpiter şans gezegenidir. Bolluk ve bereket getirir, kişiyi yüceltir, enerjik yapar. Ticaret zekası verir
Yay burcunun elementi Ateştir. Ateş elementi heyecan ve dinamizmi temsil eder. Durduğu yerde duramaz.
Yay burcunun niteliği Değişken niteliktedir. Değişken nitelik kararsızlık ve dengesizlik verir. Bir yaptığı bir yaptığını tutmaz.
Yay burcunun uğurlu sayısı 5 ve 7’dur. Bu rakamlarda ve bu rakamlara denk gelen günlerde hayatlarına bilinmedik haberler getirir.
Yay burcunun uğurlu günü Perşembe günüdür. Bu günlerde önemli adımlar atabilir ve huzurlu olur.
Yay burcunun uğur getiren ve onu simgeleyen rengi Mor rengidir. Ruhları böyle imgelenir. Özgürlüğü temsil eder.
Yay burcu tarot kartı simgesi Denge kartıdır. Denge kartı olumlu ve olumsuz, ying yang, kötü ve iyi yay burcunun içindedir. Bizzati bu denge ruhunu taşır. Bir uçtan bir uca ilerler.
Yay burcunu simgeleyen hayvan At’tır. Hızı ve yarışı temsilen.
Yay burcuna ait bitkiler Nergis, karahindiba, dut, meşe ve huştur. Bunları yiyip içtiğinde ya da yaşadığı yerde bulundurduğunda şifalanır, temiz ve iyi hisseder.
Yay burcunun kıymetli taşı Lal’dir.
Yay burcunun kıymetli madeni Teneke ’dır.
Bedende temsil ettiği bölge Kalça, baldır, sinirler. Bu bölgelerde hastalık olabilir, cinselliği temsil eder. O sebeple dikkat edilmelidir.