Kulvar Haber

Yengeç burcu ve özellikleri

Yengeç burcu ve özellikleri
265 views
01 Ekim 2019 - 10:05

22 Haziran – 22 Temmuz tarihleri arasında doğanlar Yengeç burcudur.
Peki, Yengeç burçları nasıl insanlardır? Yengeç burçlarının karakter özellikleri nelerdir?


Yengeç burcunun yönetici gezegeni, Ay’dır. Ay duygusallığı ve anneliği temsil eden gezegendir.
Yengeç burcunun elementi sudur. Su elementi duyguları ve berraklığı öne çıkarır.
Yengeç burcunun niteliği Öncü niteliktedir. Öncü nitelik yengeç burcuna duygular konusunda önde gelecek yetenek verir, sezgiselliktir.
Yengeç burcunun uğurlu sayısı 3 ve 7’dir. Bu rakamlara denk gelen günlerde hayatlarına yön verebilirler.
Yengeç burcunun uğurlu günü Pazartesi günüdür. Bu günlerde önemli adımlar atabilirler ve iyi hissederler, bu günde iş yapmaları önerilir.
Yengeç burcunun uğur getiren ve onu simgeleyen rengi Beyaz, deniz mavisi ve gümüş rengidir.
Yengeç burcu tarot kartı simgesi Ay kartıdır. Ay kartı yenilenmeyi, duyguların açığa çıkmasını ve anaçlığı temsil eder.
Yengeç burcunu simgeleyen hayvan Deniz kabuklularıdır. Suyun berraklığını ve kabukların hassaslığını ve zerafetini temsilen bu seçilir.
Yengeç burcuna ait bitkiler Hezaren çiçeği, nilüfer, kenger otudur. Bunları yiyip içtiğinde ya da yaşadığı yerde bulundurduğunda şifalanır, temiz ve iyi hisseder.
Yengeç burcunun kıymetli taşı Aytaşı ve amber’dir. Bu kıymetli ve güze enerjili taşları kolye, bileklik yapabilirsiniz. Enerjinizi yeniler, hastalıklardan ve kötülüklerden korur.
Yengeç burcunun kıymetli madeni Gümüş’tür. Takı ve ziynetleri bu madenden seçebilirsiniz.
Bedende temsil ettiği bölge Göğüs, midedir. Anneliği temsil etmesi nedeniyle doğurganlığı ve duygusallığın sebep olduğu anksiyetenin mideyi hassaslaştırması gibi düşünülebilir. Bu organlar hassastır.


Peki, Yengeç burçlarının olumlu özellikleri nelerdir? Yengeç burcunun olumsuz özellikleri nelerdir?


Yengeç burcunun Olumlu Özellikleri: Nazik ve zarif insanlardır. Anlayışlıdır. Merhametli ve vicdan sahibidir. Hayal güçleri geniştir, yaratıcıdır. Doğuştan kadınlarda anaç ve erkeklerde babacan tavır vardır. Bu duyguları yüksektir. Vatansever ve milliyetçidirler. Yuva sevgileri boldur, ailesine bağlıdır. Sevgi ve güven timsalidir. Beceriklidirler, ev işleri, yemekler ve sanatta. İyi bir eş olurlar. Parasal anlamda tutumludurlar.
Yengeç burcunun Olumsuz Özellikleri: Aşırı duygusal tipler olurlar, sık sık ağlarlar. Duygular çok ön plandadır, sürekli kırılırlar. Züppedirler. Dağınık ve uyuşuk olabilirler. Şüpheci insanlardır. Değişken yapıdadırlar. Önde olmak için kendilerini harcayabilirler ya da bir başkasını korumak için kendilerini tehlikeye atabilirler. Saf demek zordur, sinsi insanlardır. Çünkü sezgilerini fazla kullanırlar. Aşırı kıskanç ve sahiplenicidir. Zayıf ve kırılgan karakterleri vardır. Kendine acır. Sabit kalamaz, anlaşılması zordur.

Yengeç Takım Yıldızı (Astronomi)
Yengeç burcu astronomide hangi özelliktedir? Yengeç burcu astrolojik göstergeleri…
Yengeç takımyıldızı nedir? Yengeç burcu yıldızları ve astrolojik göstergeleri… Zodyakta ve gökyüzünde Yengeç burcu temsili…
Praespei, Yengeç takımyıldızı içinde yer alır. Birinci dekanatta yer alan ve Ursa Minor yani Küçük Ayı takım yıldızı olarak bilinen yıldız kümesinde günümüz Kutup Yıldızı bulunur. Ortada Ursa Major yani Büyük Ayı yıldız kümesi bulunurken, en önemli yıldızı Conopus olan Argo da son dekanatta yer alır.


Yengeç burcunun aşk uyumu genel karakter özellikleri, aşk hayatı ve en iyi anlaştığı burçlar


Genellikle iyi niyetli ve temiz kalplidirler. Arkadaşlarını çok önemsemezler onlar için aşk daha önemlidir. Sevgililerine ve eşlerine çok değer verirler. Onunla sevgiliyseniz sizi kral/kraliçe gibi hissettirirler. Ancak arkadaşlarını da çok kolay satarlar.
Vicdan ve merhamet duyguları gelişmiştir. Birçok insanın yardımını koşarak, kendilerinin ne durumda olduğunu unuturlar. Duyguları ön plandadır, duygusal ve kırılgandırlar. Çoğu zaman alıngan ve kompleksli olabilirler. Birine bağlı olmak, güven duygusu ve evlilik birliği onlar için vazgeçilmezdir. Kadınlar için çocuk doğurmak, erkekler için soylarının devamı önemlidir. Aile kurmak ve mutlu olmak hayattaki en büyük hedefidir.
En iyi anlaştığı burçlar: Akrep, Balık, Oğlak
En çok anlaşamadığı burçlar: İkizler, Yay, Kova