Kulvar Haber

Yeni iPhone 11 çıkış tarihi, özellikleri ve fiyatı Sızdırıldı

Yeni iPhone 11 çıkış tarihi, özellikleri ve fiyatı Sızdırıldı
14 views
21 Nisan 2019 - 23:11

Yeni iPhone 11 çıkış tarihi, özellikleri ve fiyatı Sızdırıldı! iphone 11 Çıkış Tarihi Özellikleri Fiyatı Ne Olacak? Yeni iPhone 11 tasarımı! Çıkış tarihi! Kamera! Ekran Özellikleri!

iPhone 11’in çıkış tarihi muhtemelen Eylül’de olacak. Ancak Apple’ın, aşağıda göreceğiniz gibi, aylar öncesinden birkaç iPhone 2019 konseptini test ettiği söyleniyor.

Yeni iphone 11 tasarım kalıbı
Yeni iphone 11 tasarım kalıbı

Bu sayfada göz önünde bulundurulacak pek çok iPhone 11 sızıntısı var ve bunların tümü geçen yılın oldukça artımlı iPhone XS tasarımından daha önemli bir yükseltme gösteriyor.

2017 yılının sonlarında yeniden tasarlanan iPhone X’i yeniden düşünmek göz önüne alındığında kökten aşağıya bir değişiklik olmayabilir, ancak dikkatinizi gördüğüm her yeni iPhone 11 konseptinin arkasına çekerseniz arka kamera büyük bir yükseltme yapabilir.

Bu iyi bir haber çünkü Apple önceden tahmin edildiği kadar çok iPhone satmıyor , bu yüzden bir sonraki amiral gemisi rekabet etmek için herkesi şaşırtmak veya fiyattan düşmek zorunda.

Iphone 11 Çıkış Tarihi Özellikleri Fiyatı Ne Olacak?

İPhone 11 Apple’ın bir sonraki amiral gemisi olacak. Lansman, Eylül 2019’un ortalarında olacak. Muhtemelen geçen yılki iPhone XS’den daha fazla maliyetli olmayacak.

Önceki Apple etkinliklerini analiz ettikten sonra, iPhone 11’in çıkış tarihinin 10 Eylül 2019 Salı günü olacağını tahmin ediyoruz.

2018’de piyasaya sürülen üç iPhone ile (standart iPhone XS, daha büyük iPhone XS Max ve uygun bütçeli iPhone XR) Apple’ın bu yıl üçlü yıl tekrarlamasını, muhtemelen iPhone 11 Max ve iPhone 11R olarak başlatmasını bekliyoruz.

Peki iPhone 11’in yeni özellikleri ne olacak? Apple’ın bir sonraki amiral gemisinden ne beklediğimizi araştıralım.

Yeni iPhone 11 tasarımı

Ön tasarım iPhone XS ile benzerlik gösterirken, arka tasarım camdan yapılmış şeffaf bir kasaya sahip. Bu tasarımın ikinci kez söylentiye alındığını gördük, bu yüzden doğru olabilirdi.

Yeni iPhone 11 tasarımı
Yeni iPhone 11 tasarımı

Ancak, tur yapan tek tasarım değil, bir diğeri sol köşede üçlü lensli bir kamera görülüyor. Bu, Apple’ın şu anda kamerayı yerleştirdiği yere göre daha uygun olacak gibi. Bu görüntü aynı zamanda muhtemel bir camı ve iPhone XS ile aynı düğmelerin düzenlendiğini gösteriyor.

Sızdırılmış telefon görsellerini yukarıda görebilirsiniz. Arka kameranın 3 merceğini rahatlıkla görebilirsiniz. Apple analisti Ming-Chi Kuo, bu lenslerden birinin neredeyse görünmez olabileceğini ve aynı zamanda selfie kamerasının 7MP’den 12MP’ye yükseleceğini söylemişti.

Sızdırılan bir bilgiye göre ise, üç yeni iPhone modelinin iphone 11 ile birlikte tanıtılacağı bilgisi. (iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR’nin yeni modeli). Görünüşe göre bu yıl yine üç model göreceğiz.

Yeni iPhone 11 ekranı

Alınan duyumlara göre iPhone XI daha küçük çerçeveli, sadece iPhone XS gibi, 5.8-inç ekrana sahip olacak ve 5G desteği olmayacak, ancak, şaşırtıcı bir 4,000mAh pil ve USB-C bağlantı noktası olacak. Aynı kaynak uzay gri, altın, gümüş ve mavi renkleri beklediğini de söylüyor.

Yeni iPhone 11 ekranı
Yeni iPhone 11 ekranı

Telefonun boyutu yine de çok iyi. Bazı raporlar aynı boyutta kalacağını söylerken , diğerleri ana iPhone 11’in biraz daha büyük olacağını ama bu konuda çok fazla fikir olduğunu da belirttiler. O yüzden bu konuda henüz bir netlik yok.

Bununla birlikte, bir başka kaynak USB-C’ye sahip olmadığını, ön kameranın 10MP’ye (mevcut modellerde 7MP’di) yükseltileceğini ve arka kameraların 14MP ve 10MP lenslere sahip olacağını belirtti.

Yeni iPhone 11 kamera

Duyduğumuz söylentilerin çoğu, iPhone 11’de üç kamera olduğuna işaret ediyor.

Yaklaşan bir iPhone için görünen ve ‘Tasarım’ bölümünde belirtilen kamera düzeniyle eşleşen şemalar gördük.

Sadece bu değil, aynı zamanda sözde iPhone 11 için tasarlanan bir kasanın bir kısmı da aşağıda gördüğünüz gibi kameraya yakalandı ve şematik olarak eşleşerek, sol üst köşedeki üç kamera için bölümler gösterildi.

Yeni iPhone 11 özellikleri

Şimdi USB-C almayacağını defalarca duyduk. Gerçi alabileceği ve alması gereken yeni bir özellik, iPhone 11’i diğer cihazlar için şarj mat olarak kullanmanıza izin veren iki yönlü kablosuz şarj özelliği olacak.

Yeni iPhone 11 özellikleri
Yeni iPhone 11 özellikleri

Bu özelliğin gelebileceğinin en büyük kanıtı ise yine Apple analisti Ming-Chi Kuo tarafından ifade edilmişti. Batarya kapasitesi eş segment iphone XS’deki gibi 2.658 mAh yerine 4.000 mAh olacak şeklindeki konuşmaya dayanarak. Kablosuz özelliği kullanabilmesi için de zaten bu kapasitede bir bataryaya sahip olması gerektiği aşikar.

İlk ters çevrilebilir şarj ucu için aynı kaynak, buzlu bir arka cam ve daha geniş iç mekan konumlandırması için izin veren geniş bant bağlantısı görebileceğimizi söylüyor. Bu, iç mekanlarda gezinmeye yardımcı olabilir veya AR uygulamalarına faydalı olabilir.

Yeni iPhone’lar yağmurda bile kullanmak kolay olabilir. Sızdırılan en ilginç bilgilerden bir tanesi de; Apple’ın yeni iphone 11 in su altında da kullanılabilir bir teknoloji ile üretildiğini söylüyor.

Yeni iPhone 11’in çıkış tarihi

iPhone 11’in Tahmini çıkış tarihi: 10 Eylül 2019

iPhone 11 Tahmini ön sipariş tarihi: 13 Eylül 2019