Kulvar Haber

Yüksek Bel Pantolon modelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yüksek Bel Pantolon modelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler
21 views
22 Nisan 2019 - 15:23

Yüksek Bel Pantolon modelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler! Moda dünyasına uzun yıllar önce tekrar giriş yapan yüksek bel pantolonlar, hanımların en sevdiği pantolon modelleri arasında bulunmaktadır.

Yüksek bel pantolon modelleri
Yüksek bel pantolon modelleri

Hayatlarının her alanında; çarşıda, iş ortamında, sokak modasında ve daha birçok yerde farklı kombinasyonlarla kullanabildikleri bu giyim parçaları, geniş bir seçenek yelpazesine sahiptir.

Doğru kombine edildiği zaman, kolaylıkla şıklığın yakalanması, modelin en büyük avantajı olarak sayılmaktadır. Bu özelliği, kadınların dolaplarında giyim parçasını adeta bir kurtarıcı olarak bulundurmalarını sağlamaktadır.

Aynı zamanda düşük bel pantolonlara göre daha sağlıklı olmaları da yüksek bel pantolonlar hakkında bilinmesi gerekenlerdendir. Bunun yanı sıra model, estetik olarak her vücut tipindeki hanıma yakışmasıyla da ön plana çıkmaktadır.

Yüksek Bel Pantolon Modası

Senenin her mevsiminde giyilebilen ve farklı çeşitlerde oldukça şık kombinler yapılabilen yüksek bel pantolon modası, tasarımcılar kadar kadınlarında yakın markajı altındadır. Hemen her vücut tipine uyması ve vücut proporsiyonunu iyi göstermesi, modelin sıklıkla tavsiye edilenler arasında olmasını sağlamıştır.

Yüksek bel pantolon kombinleri yapılırken, modelin boyu, kesimi, paça şekli göz önüne alınmaktadır. Sokak modasında veya özel bir davette bu özelliklere göre seçilmesi gereken pantolonlar, uygun şekilde tarzına göre bütünleştirilmelidir.

Yüksek bel modelleri; jeanler, kumaş pantolonlar ve kışlık kumaşlardan hazırlanmış modeller olarak çeşitlenmektedir. Tasarımcıların birbirinden farklı stillerde hazırladıkları bu çeşitler, her hanımın zevk ve giyim stili düşünülerek oluşturulmaktadır.

Yüksek Bel Pantolonları Kimler Giyebilir?

Bacak boyu kısa olan hanımlarımız, bacaklarını olduğundan uzun gösterebilmek için, yüksek bel pantolonları kullanabilirler. Bilhassa İspanyol paça modeli yüksek bel pantolonlar, ayakkabıları paçalar örttüğü şekilde giyildiğinde, kişinin boyu daha uzun görünecektir.

Yine bel bölgesinde yağ sorunu yaşayan kimseler, düşük bel pantolon giydikleri zaman ortaya çıkan görünümden oldukça rahatsızlık duyarlar. Hatta bazı uzmanlar bu bölgedeki yağlanmalarda, düşük bel pantolon giymenin de payı olduğunu vurgulamaktadır. Bunların ışığında, istenmeyen bu durumları engellemek açısından, bel bölgesi sorunlu hanımlarımız için yüksek bel pantolonlar kurtarıcı olarak görülür.

Basen bölgesi geniş ve ince bacak yapısına sahip hanımlarımız ise, yüksek bel pantolonlar seçimlerini boru paça yüksek bel pantolon modelinden yana kullanmalıdır.