Kulvar Haber

Zeytinburnu baharı fesleğenlerle karşıladı

Zeytinburnu baharı fesleğenlerle karşıladı
15 views
24 Nisan 2019 - 22:59

Zeytinburnu belediyesi baharın gelmesiyle birlikte her yıl düzenlediği ‘Fesleğen Kokulu Bahar, Hoş geldin’ etkinliğinde vatandaşlara fesleğen dağıttı. Merkezefendi Mahallesi’nden başlayarak dağıtım yapan Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, seçimlerde kendisine destek veren vatandaşlara teşekkür etti.

Arısoy, fesleğen dağıtımında adaşına altın taktı

Başkan Ömer Arısoy, seçim kampanyası yaparken tanıştığı hamile bir kadının doğum yaptığını ve çocuğuna Ömer adını koyduğunu öğrendi. Fesleğen dağıtımında karşılaştığı sürprizle çok mutlu olan Başkan Ömer Arısoy adaşına altın taktı.  Minik bebeğin altınını takan Arısoy, “Hanımefendiyle hamileyken görüşmüştük, bebek doğmuş, şimdi 15 günlük olmuş, adını da Ömer koymuşlar. Bizim başkan olmamızla eş zamanlı. Çok sevindim, hemşehrim yeni bir adaşım daha oldu. Allah analı babalı büyütsün. Vatana, millete, devlete faydalı eylesin” dedi.

Seçimlerde verilen destek için teşekkür

Baharın gelişinin sembolü olanFesleğen Kokulu Bahar, Hoş geldin’ etkinliğinde sepetlerle fesleğen dağıtan Arısoy vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılandı. Arısoy, “Ben buradan ayrılıp TOKİ’ye gitmeden önce de burada yaptığımız bir işti fesleğen ile baharı kutlamak. Şimdi biz bu geleneği sürdürüyoruz. Baharı fesleğen ile karşılıyoruz, aynı zamanda seçimlerde bize destek veren değerli hemşerilerimize teşekkür etme imkânı da buluyoruz” diye konuştu.

Vatandaşlar fesleğen dağıtımına alışık

Arısoy, Zeytinburnulu vatandaşların fesleğen dağıtımına alışık olduğunu ve bu etkinliğin her yıl yapıldığını belirtti. Fesleğen dağıtımında vatandaşlar cama çıkarak, sepet salarak başkan Arısoy’Dan fesleğenlerini aldı. Belediye Başkanı Arısoy, “Zeytinburnulu hemşehrilerimiz buna çok alışık, fesleğen lafını duyunca herkes sepetleri ile birlikte balkona çıkar. Ben de bu vesile ile hem baharı karşılıyorum hem de seçimden sonra yapacağımız teşekkür ziyaretlerini gerçekleştiriyorum. Yine seçimde olduğu gibi, seçimden sonra da fesleğen kampanyası ile birlikte bütün Zeytinburnu’nu yeniden turlayacağız, bunu aynı zamanda her sene yapacağız İnşallah” dedi.